לפגישת יעוץ ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור בהקדם


  עוסק פטור פתיחת תיק

  החלטתם להיות עצמאיים? ישנם מספר סוגים של עצמאיים, עוסק פטור, עוסק מורשה ועוד. עוסק פטור הוא עצמאי שאינו גובה מס ערך מוסף ובשל זאת הוא פטור מדיווחים חודשיים למע"מ , בניגוד לעצמאים אחרים המחויבים בדיווח. מאחר ואי לו חובת דיווח למע"מ, העוסק הפטור אינו יכול לקבל החזר מע"מ. אחד מהדברים הראשונים שמבצע  עוסק פטור פתיחת תיק, את התיק פותחים בשלושה מקומות, במס הכנסה מע"מ וביטוח לאומי. כאשר אדם פותח תיק במע"מ, מחובתו להצהיר על מחזור העסקאות השנתי הצפוי. על פי מחזור זה ייקבע אם הוא יסווג כעוסק פטור או כעוסק מורשה, מי שמחזור ההכנסות הוא עד  100,491 ש"ח בשנה רשאי להיות עוסק פטור. רוצים לפתוח תיק? פנו עוד היום אל ניסים מזרחי – רואה חשבון, שיעניק לכם את כל הסיוע הדרוש והמידע בנושא פתיחת התיק.

   

  עוסק פטור פתיחת תיק – כיצד זה מתבצע

  בבואכם לפתוח תיק עוסק פטור עליכם כאמור לעשות זאת בשלושה מקומות שונים:

  • במע"מ – בכל ישוב נמצאים משרדי מע"מ, ניתן לפתוח תיק גם באמצעים מקוונים. עליכם למלא טופס שאותו תוכלו להוריד מהאתר של מע"מ, בין הסעיפים יהיה גם סכום המחזור השנתי המשוער. הסכום יקבע לפי סכום ההצהרה.
  • מס הכנסה – תצטרכו למלא טופס שנקרא, דו"ח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה, להציג להם את אישור העוסק הפטור שקיבלתם ממע"מ. את האישור ממס הכנסה תקבלו כבר בדואר.
  • ביטוח לאומי – את התיק בביטוח לאומי תוכלו לפתוח גם דרך האתר הרשמי שלהם וגם באמצעות הגעה לאחד מהסניפים שם תמלאו טופס דין וחשבון רב שנתי. ביטוח לאומי יקבע מה הסכום החודשי שעליכם לשלם, יתכן ולא תאלצו לשלם כלל.

   

  פתיחת תיק עוסק פטור – עם איש מקצוע

  באם החלטתם לפתוח עוסק פטור, עדיף שתפנו לאיש מקצוע בתחום. ניסים מזרחי – רואה חשבון, הוא הכתובת לחיים קלים עבורכם מול רשויות המיסים בכל הנוגע לפתיחת תיקים, אל תחכו חייגו עוד היום לקביעת פגישה.

   

  רישום כעוסק פטור

  במידה והחלטתם להירשם כעצמאים, יש באפשרותכם לבחור באפשרות רישום כעוסק פטור. לא כל אחד יכול להירשם כעוסק פטור, אדם שמעוניין להירשם ברשויות המס כעוסק פטור, הוא בעל מספר מגבלות חשובות, ועליכם לשים לב לכך. מחזור ההכנסות של עוסק פטור לא יעלה על סכום מסוים, נכון ל 2020 ההכנסה לא תעלה על 100,491 ₪ שנתי. בנוסף, קיימים מספר מקצועות שאינם יכולים להיות מוגדרים כפטורים, גם אם הכנסתם נמוכה מהכנסה זו, לדוגמת עורכי דין, רואי חשבון אדריכלים ועוד. את הרישום כעוסק פטור מומלץ לבצע באמצעות רואה חשבון, על מנת לבצע רישום תקין ברשויות המס, מאחר ומדובר בטפסים הדורשים מכם דיווחים עתידיים ואיש מקצוע מנוסה יוכל לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. ניסים מזרחי – רואה חשבון, יסייע בידכם לרשום את העסק שלכם בקלות ללא כל בעיות מיותרות.

   

  רישום כעוסק פטור – האם זה כדאי?

  הרישום כעוסק פטור קורץ להרבה בעלי עסקים מתחילים. חשוב להבין במה כרוך רישום כעוסק פטור, לפני שמחליטים. זה נכון שעוסק פטור, פטור מלשלם מע"מ ומסיבה זו הוא גם לא זכאי להוסיף מע"מ לסכום הגביה. בנוסף חל איסור על העוסק הפטור להוציא חשבונית מס, אלא קבלות בלבד עם קבלת התשלום. בבואכם להחליט איזה סוג עסק תהיו חשוב להבין האם העסק שלכם יתן שירות לבעלי עסקים או לאנשים פרטיים אם בכוונתכם לפתוח עוסק פטור כעסק שעובד מול אנשים פרטיים, תוכלו לתת הצעת מחיר נמוכה יותר, כי אתם לא מוסיפים מע"מ ובכך לקבל יתרון על המתחרים. באופן עקרוני, רישום כעוסק פטור מתאים לאנשים המבקשים לקבל הכנסה משנית ובעלי עבודה בהיקף קטן. בנוסף יש לקחת בחשבון כי עלות של טיפול בתיק של עוסק פטור זולה מהעלות של עוסק מורשה.

   

  רישום כעוסק פטור אצל המקצוענים

  רישום כעוסק פרטים, רק אצל אנשי המקצוע. לכן פנו עוד היום לניסים מזרחי – רואה חשבון, המומחה בתחום ויעניק לכם שקט נפשי ועבודה יעילה בעסק.

  מעוניין לדעת האם אתה זכאי להחזר מס?

  למחשבון לחץ כאן

  למה אנחנו?

  מחירים נוחים

  עמידה בזמנים

  אמינות והגינות

  יחס אישי וזמינות

  מקצועיות

  לפגישת יעוץ ללא עלות 050-7665667

  או השאירו פרטים ונחזור בהקדם